FSk Slivničan - Obec Slivník - oficiálna stránka

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

FSk Slivničan

Kultúra

Milý poslucháč tohto CD,

Obec Slivník sa nachádza na východnom úpätí Slanských vrchov, v Podslánskej pahorkatine. Leží v nadmorskej výške 175 m. Obec  v r. 2009 oslávila 710.výročie od prvej písomnej zmienky. Pri tejto príležitosti sa konali rôzne kultúrne a športové akcie. Jednou z nich je aj vydanie tohto  CD. Sú na ňom piesne, ktoré sa v Slivníku spievali pri rôznych príležitostiach. Jeho vydaním chceme, aby sa tieto piesne, ale aj ďalšie iné, zachovali aj pre ďalšie slivnícke pokolenia. Novinkou je skladba „A tam hore nad Slivníkom“. Kríž, o ktorom sa spieva, bol postavený v r. 2009, ako spomienka na občanov v 2. sv. vojne, ktorí počas vojny boli v lese.
Som povďačný za ochotu všetkým tým, ktorí tieto  piesne naspievali a verím, že budú v tom pokračovať aj naďalej, lebo spev je radosť a pomáha zabúdať na rôzne životné problémy.
Krst tohto CD bol 5. mája 2010 spojený so slávnostným otvorením viacúčelového ihriska. Krst CD previedol predseda vlády SR p. Róbert Fico a poslanec NR SR a čestný občan Obce Slivník, p. Jozef Burian.

Prajem Vám príjemné počúvanie.

                                                                                                            

Vladimír Kráľovský
                                                                                                                            starosta obce    


SPONZORI

EUREX, s. r. o., Trebišov, KRÁĽOVSKÁ FIRMA, s. r. o., Trebišov, Firma KVIETOK - Kvetoslava Kráľovská, Trebišov, NOVICOM, s. r. o., Slivník, OBEC SLIVNÍK, SECOMP, s. r. o., Trebišov, SHR – Pavlík Andrej, Slivník

2012 - Obecný deň Slivník
2012 - Obecný deň Brezina
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky